אייל מליון

לפני שארחיב על עצמי, כמה מילים אליכם ועבורכם.

אם אתם מאלו שתוך כדי נסיעה מביטים לצדדים מעבר למעקה הבטיחות של הכביש ומדמיינים איך זה ללכת על אחד השבילים בשדות או בגבעות אותם אתם חולפים ברגע זה ממש. דעו כי את האתר הזה יצרתי עבורכם.

האתר הזה הוא התגשמות חלום נוסף שלי וייעודו הוא אחד בלבד. לגרום לכם לסטות מהכביש ומהמסלול האוטומטי היום יומי בין אם זה בדרך חזרה הביתה או בין אם זה בדרך לאן שהוא ולצאת לסיבוב רגלי בשטח הפתוח.

בלי תכנונים, בלי מפות, בלי לספור צעדים, בלי לספור קלוריות, בלי כלום.

רק אתם, תיק גב, נעלי הליכה ומה שתביא עמה הדרך.

אני מזמין אתכם לעשות פעולה פשוטה. לעצור לשעה שעתיים ולצאת מה'מטריקס'.

 

מי אני?

קוראים לי אייל מליון, נשוי + 2 בנות 18 + 21 נכון למועד כתיבת שורות אלו.

משוטט בשטח הפתוח ברחבי הארץ ובעולם מזה 3 עשורים. 

בין היתר מחזיק בתעודת מדריך הישרדות מוסמך מטעם מכון וינגייט, מגיש עזרה ראשונה מוסמך ומדריך בהתנדבות נוער בסיכון מזה 15 שנים. 

בעיקר ילד שעוד לא התבגר, סקרן ללא גבולות, אופטימי חסר תקנה, חובב מושבע של ה'חוץ' וסקרן בכל הנוגע למה שמעבר ל"כביש" שהוא המטאפורה למסלול השבלוני אליו החיים מכניסים את רובנו.

חוויות הילדות וחוויית הטיול הגדול שאחרי הצבא לא רק שמעולם לא עזבו אותי, הן אף התגברו והתחזקו עם השנים.

צ'ילה 1993
או כמו שהבת שלי אומרת – "צולם מהמיקרו"

עם הזמן, השנים ותובנות הגיל למדתי לשים לב לכך שאני לא בהכרח מחפש את הטרק הבא או את טיפוס מעבר ההרים הבא. אני מחפש לשמר את תחושת החופש שנצרבה בי אז אי שם כל כך עמוק.

די מהר הבנתי כמה העניין פשוט, נגיש ולחלוטין אינו דורש דבר למעט הסטה קלה של ההגה ימינה או שמאלה לצד הדרך ומשם כל שביל או גבעה מיד מחזירים אותי לאותה תחושה מאז.

איני עוסק בטיול בנחל כזה או נחל אחר. איני מכוון לעשות את 'שביל ישראל' או את 'מעלה יאיר' ואיני עוסק בשמות מסלולים כי אלו לא בדיוק מעניינים אותי. מעניין אותי לבחור תא שטח ולצאת לחקור אותו ברגליים ובמיינד. מעניין אותי להשאיר את ה'חוף' מאחור ולהתרחק עד שהוא נעלם.

עם ההבנה הפכתי את העניין למעין 'חוג' מושלם עבורי.

אין צורך להירשם, אין צורך לעבור בבית להחליף בגדים, אין צורך לתכנן כלום, אין צורך אפילו לנסוע לשום מקום. תחושת החופש והטיול הם עניין של החלטה והופ אתם שם כאן ועכשיו.

אני מחזיק ברכב דרך קבע תיק גב, נעלי הליכה ויוצא לסבב 'חופש' כמעט מידי יום אחה"צ בדרכי הביתה מההסתובבויות השונות. כלל לא משנה היכן אני נמצא. כל שביל הוא חדש, כל דרך מפתיעה, אין צורך במפות, אין צורך בכלום למעט לרצות לחוות ולהיות קצת עם עצמך.

מטרת האתר הזה מבחינתי היא לגרום לכם לפעול כמוני כדי שתוכלו להתחבר לחוויה ומי יודע, אולי תגלו שזה החוג החדש שלכם?

את המסלולים שאני מעלה כאן אני יוצר במו רגליי ומה שמביאה עמה הדרך.

לעתים זה חלק ממסלול מוכר אך ברוב המקרים זהו שיטוט בתא שטח אותו בחרתי באופן אקראי, וזה מצדו מזמן לי אין ספור חוויות שאת חלקן אני משתף כאן.

למרות שאני מכיר כמעט כל פינת שטח בארץ, איני מתכנן טיולים. לעומת זאת אם אתם זקוקים לייעוץ והכוונה בתכנון שיטוטים בתאי שטח או אזורים חדשים 🙂 אזי מצאתם לכם כתובת.

בקיצור, Get lost