על מה האתר ולמי הוא מיועד?

אם הייתי אומר לכם שיש לכם את האפשרות לצאת כל יום לטיול רגלי בטבע, כלל לא משנה איפה אתם נמצאים. האם הייתם עושים זאת או לפחות הייתם בוחנים את האפשרות?

אם הייתי אומר לכם שלא צריך לתכנן כלום. אין צורך להתארגן מראש, כל מה שצריך זה רק לרדת עם הרכב לצד הכביש ולצאת ממנו להליכה רגלית קצרה כלל לא משנה היכן אתם נמצאים הייתם מוכנים לנסות את העניין?

אם גם אתם כמוני נעים על הכביש עם שתי ידיים על ההגה אבל הראש והעיניים עסוקים בלהסתכל על צידי הדרך ובלדמיין איזה כיף יכול להיות לטפס על הגבעה ממול או ללכת ליד מאגר המים או סתם לשבת תחת העץ הענק הבודד על פניו אתם חולפים כל יום בדרך הביתה מהעבודה, או אז האתר הזה עבורכם.

אם גם אתם כילדים רצתם סתם ככה בשדות ליד הבית, בלי סיבה או מטרה. האתר הזה הוא בדיוק בשבילכם.

מה אני מציע לכם?

אני מציע לכם הזדמנות "ללכת לאיבוד" או To get lost עם דגש על לעשות זאת לבד! על ה – למה לבד תוכלו לקרוא במאמר שכתבתי בנושא.

בינתיים מעט רקע על ה – קונספט לו קראתי Get lost.

מזה שנים אני מחזיק ברכב תיק גב, מים, נעלי הליכה ומפוחית (סתם בלי מפוחית) ומקפיד לרדת עם הרכב לצד הדרך כמה פעמים בשבוע כלל לא משנה איפה אני נמצא ולצאת לשיטוט רגלי קצר.

בלי תכניות, בלי תכנונים, בלי לומר לעצמי "וואו כמה יפה אני חייב לבוא לכאן בשבת". אני לא מחליט לצאת לנחל הזה או לפארק ההוא. מה שנמצא לצד הכביש באותו הרגע לשם אני הולך.

רגעי היציאה מה"מטריקס", ההתרחקות מה'בטוח' והמוכר בשילוב הכניסה לאזור 'אי הנוחות' לבד רק עם עצמי הם רגעים ממכרים ויקרים מפז.

Get lost

אני מציע באמצעות האתר הזה מגוון הולך וגדל של מסלולים שאני יוצר ונק' בהן אני מבקר ב 0 מאמץ, בפשטות, בקלות ועם המון סקרנות. אני מסתכל על העניין הזה כמו על חוג.

זהו השילוב האופטימלי לפחות בעיניי שבין טבע, תחושת חופש, הרפתקנות, סקרנות וסוג של אופוריה כאשר כל אלו אינם דורשים ממני להירשם למסגרת כל שהיא. זהו סוג פעילות בה אני מחליט על המסגרת, על החברה, על הקצב, על המקום, על הזמנים ובקיצור על הכל וללא כל מאמץ.

למי מיועד האתר?

האתר הזה מיועד לעצמאים ברוחם ובעיקר לאלו המבקשים ללמוד, להעמיק ולהרחיב תחושת העצמאות והמסוגלות.

אם אתם סקרנים, פתוחים לרעיונות ולהתנסויות חדשות האתר הזה הוא בדיוק עבורכם.

קוראים לי אייל מליון ואני עדיין 'תקוע' אי שם בגיל 23/24 עמוק בתוך הטיול הגדול שאחרי הצבא ואין לי כל כוונה "לטפל" בעניין. יש בי אהבה עצומה להליכה ושהות בשטח, בחוץ, בסביבה חיה נושמת ולעתים בועטת ששמה 'טבע'.

צולם ע"י מדריך ההכשרה שלי בתרגול הישרדות מסכם. חורף / 2- מעלות תחת כיפת השמיים / 30 שעות של ליקוט מזון ומים ממה שמביא עמו הטבע

פועל בין היתר כמדריך הישרדות – בוגר המכללה האקדמית וינגייט. מדריך בהתנדבות נוער בסיכון מזה 15 שנה ונהנה להוביל אנשים בשטח ואליו.

אני מכור לתחושה המלווה את ההתרחקות מ"חוף המבטחים" לצד ההעמקה לתוך השטח.

למסלולים שאני יוצר אני קורא "מסלולים שקטים".

לא תמצאו כאן הסברים על מקומות ואתרים, לא תשמעו ממני על ההיסטוריה של המקום, לא תמצאו כאן המלצות על מקומות לינה, מאכל, אטרקציות או סיורים בתוך הערים. תמצאו כאן רק טבע טהור ואהבה אליו.

במילים אחרות, Get lost הוא 'מיינד סט' אותו אני מציע לכם להכיר ולפתח.

נכון לעתה החלוקה למסלולי השיטוט בשטח שאני מעלה מבוססת מרכזדרוםצפון

כל מה שתמצאו כאן נגיש, קרוב אליכם, מתחת לאף או במילים אחרות נמצא לצד הכביש עליו אתם עוברים ממילא כל יום ואינו דורש מכם דבר למעט החלטה לעצור את ה'מירוץ' לרגע ולצאת לטיול מרגיע ומלא הפתעות.


המלצה חמה לסיום. לצאת לשטח לבד זו חוייה מעצימה מאין כמותה. אני עושה זאת וכותב על חוויותי ומציע מסלולים לחקור ולשוטט בהם כאן בארץ. יש כאלו העושים בדיוק את אותו הדבר בחו"ל. המוביל בעיניי בתחום הוא ערן בריימן מעורר ההשראה והקינאה.

לערן תשוקה עצומה לחקור מקומות פראיים על הגלובוס ובעיקר איים מרוחקים. אני מזמין אתכם לצלול לבלוג שלו. מפעים ומהמם.


לסיכום אומר לכם רק דבר אחד, Get lost.

ניפגש בשטח

אייל