ערכת קפה – כך תכירו מקומות מגניבים

ערכת קפה היא העניין השולי בסיפור. גם אם לא נדבקתם בטיולים בגישת get lost עצירה בצד הדרך לטקס קפה שחור או תה צמחי תבלין סתם כדי לעצור את המירוץ והאוטומט של כולנו היא בעיניי חובה.


מילה טובה לפני שנעבור לנק' הקפה ומידע חשוב לחובבי הקפה / תה / בישול בחוץ. מעוניין להכיר לכם אתר מעולה בשם Finjan המציע אין ספור ערכות קפה בהתאמה אישית. המלצה חמה ממי שמכור קשות גם לקפה וגם לטקס סביב ההכנה שלו.

הנה הקישור


על כל פנים קבלו ריכוז נק' לשלוף בהן ערכת קפה ברחבי הארץ. את הנק' הללו אגדיל וארחיב עם הזמן והטיולים שלי. אתם מצדכם כמובן יותר ממוזמנים לשגר אליי תמונות וקישור לנק' קפה שאתם מכירים או גיליתם. מוכנים?

נקודות במרכז הארץ

מצפור שוקה – מושב בורגתה

עדיפות לזריחות

קישור להגעה

ערכת קפה

העץ הקסום – קיבוץ המעפיל

זריחות ושקיעות

קישור להגעה + הערה: לא ניתן להגיע לנק' עם הרכב. החנו אותו על ציר המוביל סמוך לכביש האספלט וצאו לחפש את 'העץ הקסום'. את התמונה צילמתי כאשר אני ישוב על 'מרפסת' עץ קטנה ומדהימה בלב בריכות הדגים של קיבוץ המעפיל.

חפשו אותי בקיצור

ערכת קפה

גבעת האלונים של גיא – פארק יער חדרה

שקיעות ללא ספק

קישור להגעה לחניה + הערה. כדי להגיע לנק' הזו תצטרכו ללכת ברגל. חנית הרכב לא ממש קרובה, אבל יש אבל גדול… אל תפספסו את הדרך. כתבתי עליה כאן בהרחבה. זו ללא ספק נקודת ערכת קפה מרגשת.

ערכת קפה

מפגש נחל וים (פארק נחל חדרה)

שקיעות כמובן

אם אתם לא ממהרים ואתם מרשים או נוטים לכך שיצר הסקרנות יוביל אתכם למקומות מדהימים, עשו מאמץ וחצו את הגשר על נחל חדרה לגדה הצפונית ומשם לכו מערבה עד לקו המפגש בין הנחל לים.

פוזיצית קפה מושלמת לעת ערב וגם אם לא חציתם לגדה הצפונית, הדרומית לחלוטין תיתן מענה נפלא לעניין. בתמונה – שקיעת שמש חורפית.

ערכת קפה

הבוסתן של אלישע – קיבוץ עין החורש

שקיעות שקיעות שקיעות.

אישית אני חושב שזו אחת הפינות המיוחדות בארץ. הבוסתן של אלישע ממוקם בחלקו הדרום מזרחי של קיבוץ עין החורש. ניתן להגיע אליו או דרך הקיבוץ או וכך עדיף, להחנות את הרכב באגמון חפר ולהתחיל לצעוד לכיוון צפון עד לשער הצהוב בכניסה הדרומית של עין החורש.

משם לפנות ימינה ולחפש משמאל (צפון) עץ שיזף ענק שנראה כמו חופת מצנח מפלצתית. לא תוכלו לטעות כשתזהו את החופה ומשם גשו עם ערכת הקפה ותנו לעצמכם להיסחף עם המקום.

כל מילה מיותרת.

ערכת קפה

'אי הקפה' – בלב מקורות הירקון

קלטו את זה, אתם יושבים או עומדים על גזע עץ ענק. ענק כזה שניתן לעמוד או לשבת בחופשיות ואף להחליף בגדים (כבר מגיע לזה) ומשני צדכם גועשים להם מים בעוצמה.

3 דק' מהכביש, סמוך לצומת ירקונים בלב נחל ולב מקורות הירקון שוכנת לה נק' הרפתקנית יש לומר אבל חובה להגיע אליה כדי ללגום קפה של בוקר, ערב, לילה, אתם תחליטו.

כך זה נראה

רוצים נק' על המפה? בקישור הבא. אה כן, הבטחתי להגיע לעניין הבגדים. מזהים בחלקה העליון של התמונה מים רגועים? יופי… לאחר הקפה החליפו בגדים וצעדו אל עבר המים השקטים.

ממתין לכם שם מעיין לטבילה שירענן לכם את המוח ואת היום.

תיהנו ו ד"ש חמה


נקודות בצפון הארץ


חוות רוח גלבוע

חוויה מטורפת לכל דבר ועניין.

זריחות ללא צל של ספק.

תזמנו הגעה 15 דק' לפני זריחה. תבחרו מקום סתם על השביל העובר בין תחנות הרוח המפלצתיות הללו או עלו על התצפית ע"ש דובי וערן שמיר ותנו בקפה.

מציע לכם אחרי הקפה להישכב על הרצפה תחת להבי אחת התחנות הפעילות ולהישיר מבט על להבי המדחפים. אין מה לדבר פשוט נסו את זה.

ערכת קפה

קיבוץ מעגן מיכאל

את נקודת 'קסם הקפה' שבתמונה הבאה תמצאו בחלק המערבי של בריכות הדגים של קיבוץ מעגן מיכאל. זמן קפה מושלם? אחה"צ שקיעה וזה. מעבר לכך קחו נשימה ועוד קצת זמן אחרי הקפה או לפניו ועשו סיבוב בין בריכות הדגים.

ת ע נ ו ג

ערכת קפה

עין צור

כלומר עין צור הנמצאת מדרום לגני הנדיב. אם עוד לא יצא לכם לטבול כאן במעיין או סתם לעשות סיבוב בסוואנה הכרמלית המקומית, עזבו הכל וצאו עכשיו.

נקודת הקפה שבמונה ממוקמת כ – 200 מ' מערבית או מעל 'עין צור'.

לא תוכלו לפספס בזכות החומה ועץ האלון העצום תחתיו תשבו לצפות בזריחה. רמז ל מתי כדאי להגיע לכאן עם ערכת הקפה.


נקודות בדרום הארץ


מרפסת ים המלח

תעשו מאמץ להגיע לכאן בזריחה עם דגש על זריחה חורפית. לא שלקיצית יש חסרונות חלילה וחס. פשוט כי לזריחה החורפית יש מגע רך ומלטף של שכבה ירוקה המכסה את המורדות לכיוון הבקעה.

רשמו בוייז מרפסת ים המלח ודאגו להגיע ולהישאר לקפה ארוך

כל מילה מיותרת

ערכת קפה

הר אבנון – מצפור אבנון

כאן זו כל החבילה. זריחה או שקיעה, מתי שתיפלו על הנק' הזו המראה לא פחות ממפעים. כאילו, אולי לומר במילים אחרות שזה ממש "פשע" לא להיכנס לכאן לקפה קטן כי כמעט אין יותר על הכביש מזה.

קחו רק בחשבון שאת ערכת הקפה תצטרכו מעט להסתיר הרוחות כאן משביתות שמחת הגזיה.