You are currently viewing 23 ק"מ – מסע Get lost סובב עמק חפר

23 ק"מ – מסע Get lost סובב עמק חפר

מסלול הליכה מעורר חושים

05:42 דלת הרכב נטרקת, המסע מתחיל. קשה לתאר את החיוך הפנימי ועל הפנים כשאני יוצא למסעות ארוכים. אוהב אותם אהבת נפש רק בגלל סיבה אחת. אין לי מושג מה יהיה המסלול.

מבחינתי, אין יותר Get lost מזה כי כשאני עושה את המסלולים הקצרים ביום יום, וגם שם אני לא יודע מה יהיה המסלול זה עדיין לא דומה לאי ידיעה כשמדובר במסלול ארוך.

אני יודע מראש שמתכנן לצעוד לפחות 4 שעות או 8 שעות. כלומר הזמן זה הדבר היחיד שאני יודע להעריך. לאן אלך? מה זה משנה, הולך וכך היה גם הפעם.

כמה מילים על אופי המסעות ומדוע אני קורא להם מסעות?

בניגוד למסלולי ה Get lost הקבועים שאני מעלה לכאן באופן קבוע. שהם מסלולים קצרים לרוב. את 'קטגורית המסעות' יצרתי כדי לשתף בתחום מרתק נוסף בעיניי בתוך עולם הליכות השטח.

במסעות אני הולך מהר, אין עצירות, אין הפסקות לקפה, זו הליכה עצימה ללא הפוגות. אני אוהב זאת בדיוק בגלל זה. מי שעוסק בספורט חובבני + כמו ריצה, אופניים וכד'… מכיר מושג שנקרא Zone.

ה – Zone זה המקום בו הפעילות שעושים הופכת לאירוע מדידטיבי. אני מכיר את ה – Zone מאימוני השחייה והאופנים ומצאתי אותו גם כאן במסעות. עד כאן אכילת ראסים וברברת.

נמשיך.

לאורך המסע צילמתי נק' אולי בעזרתם אני מקווה אצליח לגרום לכם להבין את המסלול ובסוף המאמר תמצאו שרטוט המסלול.

נקודה ראשונה אחרי 5 ק"מ מתחילת מסלול הליכה מעורר חושים – בריכות הדגים של קיבוץ המעפיל.

הגעתי לכאן על ציר המוביל כאשר תחילת המסלול היא בית הספר קדם הממוקם צמוד לנחל אלכסנדר בין המושב בורגתה למושבים עולש בארותיים.

בריכות דגים קיבוץ המעפיל

הגברת הקצב

את בריכות קיבוץ המפעיל אני חוצה בכיוון כללי צפון מזרח במגמת תנועה לכיוון קיבוץ עין החורש כאשר אני מקפיד לעבור בבוסתן של אלישע ולהצדיע לו, לשירה שלו ולמקום עצמו.

הכל תוך כדי תנועה, לא עוצרים כן.

נקודה שנייה אחרי 11 ק"מ מתחילת מסלול הליכה מעורר חושים – הבוסתן של אלישע.

מסלול הליכה מעורר חושים
הבוסתן של אלישע – קיבוץ עין החורש

חשוב! הדרך בין בריכות קיבוץ המעפיל לכיוון עין החורש דורשת מעט יכולות ניווט. אל תתרגשו אם תגלו תעלות שלא ניתן לחצות אותן או סוללות. קצת הליכה לכאן ולשם ותמצאו דרך לעקוף, זה חלק מהעניין.

יורדים דרומה מהבוסתן של אלישע לכיוון אגמון חפר, סיבוב מקיף אגמון ומשם חוזרים לשביל המוביל לכיוון כביש 4.

מסלול הליכה מעורר חושים
אגמון חפר – סיבוב קצבי והחוצה חזרה לשביל

יש אישור להאט מעט 🙂 כדי לצלם כמה תמונות על הגשר החוצה את נחל אלכסנדר מהגדה הצפונית לגדה הדרומית. מיד אחרי חצית הגשר פנו ימינה לכיוון מערב והמשיכו עד כביש 4.

כאשר תגיעו לכביש 4 תעברו תחת כביש 4 והמשיכו עד שתגיעו לכביש אספלט. עלו עליו ופנו שמאלה לכיוון דרום לאורך הכביש עד שתהו משמאל גרם מדרגות קטן שיוביל אתכם לגדה הדרומית של הנחל.

מכאן נועו לאורך כביש 4 מצדו המערבי עד שתגיעו לצומת העוגן. שימו לב לכמות הציפורים המטורפת שנמה את תנומת הבוקר על צמרות החורשה מימינכם. בצומת קיבות העוגן פנו שמאלה על הכביש המוביל אל הקיבוץ.

הגעתם לשער קיבוץ העוגן? זוהי נקודה שלישית אחרי 15 ק"מ מתחילת מסלול הליכה מעורר חושים ושאפו לכם.

מה יש עוד?

כן כן, נותרו לנו עוד 9 ק"מ בסך הכל. בשער קיבוץ העוגן פנו ימינה ונועו על דרך האספלט לכלל לא משנה מה היא תעשה. פשוט לכו עליה (ואף מילה על העלייה הארוכה הממתינה בהמשך) עד שתגיעו לנק' בה מתחלף האספלט עם דרך עפר.

סבלנות, זה לוקח זמן.

נועו על דרך העפר כהמשך ישיר לדרך האספלט עד שתפגשו משמאלכם את הדבר הבא. כלומר תצטרכו לרדת ממש לתוך הנחל כדי לקבל את הזווית הזו ואני ממליץ לעשות זאת.

זו נקודה מגניבה ביותר.

חזרו חזרה לשביל ממנו ירדתם לגדר המיוחד הזה והמשיכו על השביל לכיוון כן כן, בית הספר קדם. הנה מריחים אוטו אחרי 20 ק"מ. כן זה מה שצעדתם עד כה.

גשר מעבר על נחל אלכסנדר

תחנה סופית

את גשרון המתכת בתמונה הבאה תזהו משמאל בעוד כמה מאות מטרים על השביל. המקום או הנקודה שמה 'מצפור ויקר'. תזכרו לחזור לכאן בעונות הנדיגה. אז הבריכות מלאות בעופות (ואנשים) ושאר בעלי חיים.

מסלול הליכה מעורר חושים

השביל מסתיים בדרך אספלט ואת הרכב תזהו משמאלכם עוד הרבה קודם הגעה אליו. זהו עשיתם את זה, 24 ק"מ של שכרון חושים.

הנה המסלול במבט על

מסלול הליכה מעורר חושים

אם כל עניין המסעות הללו מדליק אתכם, אתם מוזמנים להתחיל להתאמן

תיהנו

כתיבת תגובה