You are currently viewing Get lost בשטח ההפקר

Get lost בשטח ההפקר

מסלול טיול מעיינות בבקעה ובים המלח.

הפעם אספתי את אחי למסלול Get lost זוגי ואיכותי. אני חובב ומעדיף תמיד את הלבד אבל יש מקומות שה'יחד' עדיף. מה הפעם? טיול בשטח ההפקר.

ראוי שאדייק מעט יותר על ההקשר בין המקום עליו מיד אפרט לבין השימוש במושג שטח הפקר. שטח הפקר הוא תרגום מאנגלית ל – No man's lnad וזו בדיוק התחושה שאני אוהב לחוות בטיולים שלי.

להגיע לאזורים מרוחקים, נידחים, מקומות כאלו שאתה לא מפסיק לשאול את עצמך, "למה אני לא חי כאן בעצם"? שקט, חופש, המווווון חופש ונופים שהם פראיים.


מסלול טיול מעיינות בבקעה ובים המלח עם עצירה לקפה זריחה

את מסלול הטיול הבא יצרתי תוך 3 דק'. הגדרתי אזור ואטרקציה מרכזית, נושא מוביל. הפעם היו אילו מעיינות ומקורות מים כאטרקציות והאזור הוא צפון ים המלח והבקעה.

הנושא המוביל הוא מים בהם ניתן לטבול כמובן

אם אני חובב יקיצות מוקדמות, אחי הצעיר ממני ב 4 שנים חובב שינות מאוחרות. אנחנו שתי קצוות מחד מאידך, חולקים אהבה משותפת לחוץ באשר הוא.

אחי ביקש ש'אתפור' לנו איזה יום כיף חוץ ביחד וכך עשיתי. הוא רק לא לקח בחשבון שהכיף הגדול שלי הוא להיות תמיד בזריחה בנק' ההתחלה וכלל לא משנה כמה זמן נסיעה נדרש כדי להגיע אליה.

פוסט על איך נראו פניו כשאספתי אותו בשעה 04:50 מהבית בהזדמנות הראשונה.

תחנה ראשונה – מרפסת ים המלח

אם עוד לא ביקרתם כאן – תרשמו לעצמכם חסר גדול והשלימו דחוף!

רשמו בוייז 'מצפה יריחו' וסעו. בתוך היישוב שילוט בצבע חום ברור שיוביל אתכם עד המרפסת. תיאורים מיותרים, תנו למקום להשפיע עליכם. בדרך למרפסת לאחר שתעברו את שורת בתי היישוב סעו לאט והסתכלו לצדדים.

קפה, תמונות, הלם כל פעם מחדש מהמראות במקום, התעשתות וממשיכים הלאה.

הערת ביניים – אני מרכז באתר הזה נק' לפתיחת ערכת קפה מכל רחבי הארץ. מרפסת ים המלח היא אחת הנבחרות. סקירת הנק' הללו תמצאו כאן.

תחנה שניה

מוכנים לדבר הבא? יאללה… לא עושה שימוש במונח 'קדימה' כי לאזור הבא יותר יתאים לעשות שימוש במילה 'יאללה' עם מבטא כבד. לא לחשוש חלילה, רק מכין אתכם מנטלית למרחב אליו אנחנו יוצאים עכשיו.

בקעת הירדן, צפון מזרחית ליריחו. רשמו בוייז 'מבואות יריחו' וכאשר תגיעו לפניה ימינה ליישוב פנו ימינה כמובן, אך מיד פנו שמאלה לכביש אספלט שיוביל אתכם אחרי 200 מטרים לבסיס צבאי.

בבסיס הצבאי פנו ימינה (אין אפשרות אחרת) וסעו כעת מזרחה לאורך גדר היישוב 'מבואות יריחו' כאשר הגדר מימינכם כמובן.

בקצה הגדר פנוי ימינה (שזה כעת לכיוון צפון) וסעו כ – 300 מ' ומשמאלכם חפשו את המראה הבא:

זהו, כל מה שנותר לכם לעשות הוא לרדת מהרכב ולגשת לדבר הבא. עזרו כוח כי המאמץ הפיזי כאן ""קיצוני"". יידרשו מכם 16 צעדים מהרכב עם שתיפלו לתוך המים הנפלאים האלו:

אגב זו הסיבה בגללה קראתי לפוסט הזה 'שטח הפקר'. תחברו את זה בעצמכם כשתגיעו לכאן.

דיר בלאק, אני מזהיר אתכם. זה נכון לכל מקום ושבעתיים למקום הזה. המקום נקי, מלוקק, מטופח, אין בו זכר לביקורו של היצור ההרסני שמו 'אדם'. ככה תשאירו את המקום כשאתם עוזבים.

את צרחות ההתפעלות מהמקום תחניקו, תשמרו בבטן. אחר כך כשאתם יוצאים תעמדו בצד ותצרחו מאושר לתוך איזה וואדי, נגיד.

תחנה שלישית

אמרנו מעיינות ואחי שלא הפסיק לקטר על היקיצה המוקדמת מילא פיו מים תרתי משמע לאחר הטבילה הראשונה ומאז יש לי שקט.

תחנה הבאה היא 'עיינות צוקים' -'עין פשחה'. מי שמכיר יופי ומי שלא, ימצא את כל המידע כאן.

בגדול, בכל אחת מהנק' בהן ביקרנו בסבב המעיינות הזה ניתן לבלות יום שלם. אנחנו בחרנו בסבב כי זו הייתה הגדרת מסלול ה – Get lost הפעם.

תחנה רביעית

בתוך 'מסלול טיול מעיינות בבקעה ובים המלח' הזה שיצרתי הפעם בחרתי לסיים בדרכנו החוצה בביקור רטוב צלול וצונן בנחל פרת. מה שעשינו הפעם הוא לוותר על הכניסה דרך השמורה.

בחרנו לעבור את הכניסה לשמורה והמשכנו על הכביש המתפתל עוד כ – 500 מטרים כאשר מצד שמאל של הכביש זיהינו ירידה נוספת לנחל.

כאן מגמת התנועה היא לכיוון מזרח.

אולי אתן לתמונות לדבר בעד עצמן?! הנה

מסלול טיול מעיינות בבקעה ובים המלח
אין ספור נק' כמו זו לתוכן תוכלו להיכנס ופשוט להיעלם מהעולם

מצרף סרטון קצרצר הממחיש את המסלול. אחי אגב עדיין שקט לחלוטין ויש מצב שהוא יירדם לי בסלקל ייעודי לבני 45 שבניתי לו לקראת האירוע. בקיצור תהנו.

תשמרו על עצמכם

תשאירו נקי למען השם והעולם

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. מיכל

    לא הבנתי איפה הכניסה שציינת לנחל פרת, אשמח להסבר או מפה עם מיקום. תודה

כתיבת תגובה